+48 786 482 477

O Mnie

https://cmzabrodzie.pl/wp-content/uploads/2024/04/urszula-staszek-szewczyk-2.jpg

Dr n. med. Urszula Staszek-Szewczyk

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, im. Piastów Śląskich. Uzyskała specjalizację z Chirurgii Ogólnej w 2011 roku, a następnie poszerzyła swoje umiejętności, zdobywając specjalizację z Radioterapii Onkologicznej w 2017 roku.

Do 2021 roku pełniła funkcję Adiunkta Dydaktycznego w Katedrze Onkologii na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Mimo zakończenia tego etapu w jej karierze, Dr Staszek-Szewczyk nadal z pasją angażuje się w dziedzinę dydaktyki, prowadząc szkolenia zarówno na uczelni, jak i poza nią.

Przez ostatnie osiem lat skupiła się na rozwijaniu swoich umiejętności w podochirurgii, która stała się głównym obszarem jej zainteresowań w chirurgii ogólnej. Jest pionierem w standaryzacji procedury plastyki wałów okołopaznokciowych. Dr Staszek-Szewczyk specjalizuje się również w korekcji przerośniętego opuszka palucha oraz leczeniu innych schorzeń aparatu paznokciowego.

Przeprowadziła ponad 4000 operacji palców i przeszkoliła kilkanaście zespołów chirurgiczno-podologicznych w Polsce. W obszarze onkologii zajmuje się leczeniem guzów litych, a jej specjalizacja obejmuje brachyterapię nowotworów złośliwych gruczołu krokowego, piersi i skóry.

Jest cenionym specjalistą pracującym w Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii.

Dr Urszula Staszek-Szewczyk to również aktywny członek zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Edukacji Onkologicznej, co świadczy o jej zaangażowaniu w rozwijanie wiedzy z zakresu onkologii.

Poza pracą zawodową, uwielbia spędzać czas z rodziną, delektować się długimi spacerami i odkrywać nowe miejsca podczas podróży. Jej życie wypełnia nie tylko pasja do medycyny, ale także równowaga pomiędzy pracą a czasem spędzonym na prywatnych pasjach.

Opinie pacjentów

Pani doktor dokładnie wytłumaczyła mi przebieg i cel zabiegu. Jestem bardzo zadowolona z efektów przeprowadzonej plastyki wałów okołopaznokciowych. Dziękuję bardzo i polecam!
https://cmzabrodzie.pl/wp-content/uploads/2022/08/testimonials_01_home_03.jpg
Wdzięczna pacjentka
Pani Dr Urszula Staszek- Szewczyk to prawdziwy lekarz z ogromną wiedzą, posiadający ten tzw. ,,szósty zmysł”. Minęło już ponad 7 lat odkąd miałam styczność z Panią doktor jako chirurgiem. Z powodu wrastającego paznokcia u stóp, poddałam się operacji wycięcia wałów przypaznokciowych. To była najlepsza decyzja, a Pani dr nieocenionym specjalistą w tej dziedzinie. Zrobiła to perfekcyjnie.
https://cmzabrodzie.pl/wp-content/uploads/2022/08/testimonials_02_home_03.jpg
Justyna
Pani Doktor to prawdziwa specjalistka jako lekarz chirurg i jako terapeuta i przyjaciel swojego pacjenta. Od dnia zabiegu do końca gojenia z anielską cierpliwością codziennie wspierała Syna ze szczegółowymi wskazówkami w opatrunkach, mimo świąt i późnych godzin. Osoba pozytywna z ogromną wiedzą. Gabinet czyściutki a cała załoga miła i pomocna. Bardzo polecam Panią Doktor.
https://cmzabrodzie.pl/wp-content/uploads/2022/08/testimonials_03_home_03.jpg
Mama Mikołaja
Nie mogę wystarczająco podkreślić, jak bardzo pozytywnie przebiegła moja wizyta u Pani Doktor. Od samego początku czułem się zaopiekowany i zrozumiany. Pani doktor nie tylko wykazała się ogromną wiedzą i doświadczeniem, ale także empatią i cierpliwością..
https://cmzabrodzie.pl/wp-content/uploads/2019/02/testimonials_02.jpg
Monika